Časté dotazy

 

Časté dotazy týkající se samolepicích kamenných obkladů ALFIstick®

ANO. Samolepicí kamenný obklad ALFIstick® je vhodný do teplot od -40 do +120 °C. Obklad nesmí přijít do přímého styku s ohněm.

ANO. Po nalepení obkladu doporučujeme kámen ošetřit impregnačním roztokem na bázi silikonu. Impregnace kámen ochrání před vodou, vznikem nechtěných fleků a snáze se pak čistí. V případě lepení obkladu za plynový sporák nebo varnou desku je nutné použít ochranné sklo.

Obklad můžeme omýt teplou vodou, měkkým kartáčkem odstranit větší nečistoty a následně opláchnout čistou vodou a nechat vysušit, aby nedošlo ke vzniku skvrn od vodního kamene. Pro čištění nedoporučujeme saponáty.

Díky svým vlastnostem snese kamenný obklad i vyšší vlhkost a teploty. Do koupelny tedy obklad nalepit lze. Nedoporučujeme ale lepit přímo do sprchového koutu. Přímý styk s vodou není pro obklad vhodný.

Hlavní showroom se nachází v Ostravě-Třebovicích. Prezentaci našich samolepicích kamenů pro Vás máme připravenou i v prodejnách Hornbach a Bauhaus.

Právě tam si máte možnost si aktuální nabídku nezávazně prohlédnout a také osahat. Není nad to vidět tento přírodní kámen přímo na vlastní oči, hned se vám bude lépe představovat na stěně vašeho obývacího pokoje, krbu nebo třeba koupelny. Už i pár metrů naší břidlice dokáže s interiérem i exteriérem divy.

Showroom Ostrava-Třebovice - navštivte náš showroom v Ostravě, kde si můžete prohléhnout a osahat naše samolepící obklady ALFIstick ®, ale také další kamenné obklady, které máme aktuálně v nabídce.

Prodejny BAUHAUS - na všech těchto prodejnách najdete prezentaci našich produktů ALFIstick ®, a jelikož jsou zde naše obklady ALFIstick ® skladem, můžete si je také na místě rovnou zakoupit, případně objednat.

Prodejny HORNBACH - na všech těchto prodejnách najdete vzorník našich produktů ALFIstick ® a je zde také možnost jejich objednání. 

Doporučujeme obklad ihned strhnout. V případě, že je obklad neporušený z pohledové strany, můžeme ho znovu přilepit vysokopevnostním lepidlem.

    

Obklad si díky své pružnosti snadno poradí s drobnými nerovnostmi. Některými druhy obkladů navíc můžeme obložit i zaoblené stěny nebo sloup. Podklad musí být ale vždy suchý a bezprašný. 

    

Na omítce, sádrokartonu, dřevěném či keramickém povrchu. V případě staré omítky doporučujeme použít na podklad základní nátěr tzv. primer. Upozorňujeme, že podklad není vhodné před lepením obkladů penetrovat! Určité druhy penetrace, v nevhodně naředěném poměru, reagují s lepidlem a narušují tak jeho přilnavost. V případě, že se rozhodnete povrch penetrovat, doporučujeme podklad přetřít základním nátěrem. Samolepicí obklad je oproti běžnému obkladu pružný a výrazně lehčí – 1 m2 váží do 4 kg.

Rohové prvky nejsou k dispozici. Buď se kámen seřízne pod úhlem 45°, nebo se na roh použije lišta. 

        

Obklad nedoporučujeme lepit v exteriéru, obklady jsou určeny pouze pro interiérové použití. Díky svým vlastnostem ale snesou vysokou vlhkost i teploty, a tak jimi můžeme obložit krb, kuchyně, koupelny nebo schodiště.

Obklad můžete ustřihnout nůžkami na plech nebo bruskou s diamantovým kotoučem.

 

Časté dotazy týkající se klasických kamenných obkladů

V detailu každého produktu je přiložen produktový list s návodem.

Pro ukázku zde

U některých obkladů nabízíme přímo vyrobené rohové prvky  zde


Pokud rohový prvek k vašemu zvolenému obkladu nenajdete, můžete si rohový prvek vyrobit - jak na to se dozvíte  zde