Časté dotazy

 

Časté dotazy týkající se samolepicích kamenných obkladů ALFIstick®

ANO. Samolepicí kamenný obklad ALFIstick® je vhodný do teplot od -40 do +120 °C. Obklad nesmí přijít do přímého styku s ohněm.

ANO. Po nalepení obkladu doporučujeme kámen ošetřit impregnačním roztokem na bázi silikonu. Impregnace kámen ochrání před vodou, vznikem nechtěných fleků a snáze se pak čistí. V případě lepení obkladu za plynový sporák nebo varnou desku je nutné použít ochranné sklo.

Obklad můžeme omýt teplou vodou, měkkým kartáčkem odstranit větší nečistoty a následně opláchnout čistou vodou a nechat vysušit, aby nedošlo ke vzniku skvrn od vodního kamene. Pro čištění nedoporučujeme saponáty.

Díky svým vlastnostem snese kamenný obklad i vyšší vlhkost a teploty. Do koupelny tedy obklad nalepit lze. Nedoporučujeme ale lepit přímo do sprchového koutu. Přímý styk s vodou není pro obklad vhodný.

Hlavní showroom se nachází v Ostravě-Třebovicích. Prezentaci našich samolepicích kamenů pro Vás máme připravenou i v prodejnách Hornbach a Bauhaus.

Právě tam si máte možnost si aktuální nabídku nezávazně prohlédnout a také osahat. Není nad to vidět tento přírodní kámen přímo na vlastní oči, hned se vám bude lépe představovat na stěně vašeho obývacího pokoje, krbu nebo třeba koupelny. Už i pár metrů naší břidlice dokáže s interiérem i exteriérem divy.

Showroom Ostrava-Třebovice - navštivte náš showroom v Ostravě, kde si můžete prohléhnout a osahat naše samolepící obklady ALFIstick ®, ale také další kamenné obklady, které máme aktuálně v nabídce.

Prodejny BAUHAUS - na všech těchto prodejnách najdete prezentaci našich produktů ALFIstick ®, a jelikož jsou zde naše obklady ALFIstick ® skladem, můžete si je také na místě rovnou zakoupit, případně objednat.

Prodejny HORNBACH - na všech těchto prodejnách najdete vzorník našich produktů ALFIstick ® a je zde také možnost jejich objednání. 

Doporučujeme obklad ihned strhnout. V případě, že je obklad neporušený z pohledové strany, můžeme ho znovu přilepit vysokopevnostním lepidlem.

    

Obklad si díky své pružnosti snadno poradí s drobnými nerovnostmi. Některými druhy obkladů navíc můžeme obložit i zaoblené stěny nebo sloup. Podklad musí být ale vždy suchý a bezprašný. 

    

Na omítce, sádrokartonu, dřevěném či keramickém povrchu. V případě staré omítky doporučujeme použít na podklad základní nátěr tzv. primer. Upozorňujeme, že podklad není vhodné před lepením obkladů penetrovat! Určité druhy penetrace, v nevhodně naředěném poměru, reagují s lepidlem a narušují tak jeho přilnavost. V případě, že se rozhodnete povrch penetrovat, doporučujeme podklad přetřít základním nátěrem. Samolepicí obklad je oproti běžnému obkladu pružný a výrazně lehčí – 1 m2 váží do 4 kg.

Rohové prvky nejsou k dispozici. Buď se kámen seřízne pod úhlem 45°, nebo se na roh použije lišta. 

        

Obklad nedoporučujeme lepit v exteriéru, obklady jsou určeny pouze pro interiérové použití. Díky svým vlastnostem ale snesou vysokou vlhkost i teploty, a tak jimi můžeme obložit krb, kuchyně, koupelny nebo schodiště.

Obklad můžete ustřihnout nůžkami na plech nebo bruskou s diamantovým kotoučem.

 

Časté dotazy týkající se klasických kamenných obkladů

V detailu každého produktu je přiložen produktový list s návodem.

Pro ukázku zde

U některých obkladů nabízíme přímo vyrobené rohové prvky  zde


Pokud rohový prvek k vašemu zvolenému obkladu nenajdete, můžete si rohový prvek vyrobit - jak na to se dozvíte  zdePřihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení