Časté dotazy

Lze samolepicí kamenný obklad ALFIstick® nalepit na krb či kolem něho?

ANO. Samolepicí kamenný obklad ALFIstick® je vhodný do teplot od -40 do +120 °C. Obklad nesmí přijít do přímého styku s ohněm.

 

Lze samolepicí kamenný obklad ALFIstick® instalovat v kuchyni?

ANO. Po nalepení obkladu doporučujeme kámen ošetřit impregnačním roztokem na bázi silikonu. Impregnace kámen ochrání před vodou, vznikem nechtěných fleků a snáze se pak čistí. V případě lepení obkladu za plynový sporák nebo varnou desku je nutné použít ochranné sklo.

 

Jak se samolepicí kamenný obklad ALFIstick® čistí?

Obklad můžeme omýt teplou vodou, měkkým kartáčkem odstranit větší nečistoty a následně opláchnout čistou vodou a nechat vysušit, aby nedošlo ke vzniku skvrn od vodního kamene. Pro čištění nedoporučujeme saponáty.Lze samolepicí kamenný obklad ALFIstick® instalovat do koupelny/sprchového koutu?

Díky svým vlastnostem snese kamenný obklad i vyšší vlhkost a teploty. Do koupelny tedy obklad nalepit lze. Nedoporučujeme ale lepit přímo do sprchového koutu. Přímý styk s vodou není pro obklad vhodný.Kde, kromě Ostravy, si mohu samolepicí kamenný obklad ALFIstick® prohlédnout?

Hlavní showroom se nachází v Ostravě-Třebovicích. Naše společnost také zasílá vzorky, přičemž jeho cenu při Vaší další objednávce z našeho e-shopu odečteme. Aktuálně dodáváme ALFIstick® rovněž do prodejen Hornbach a připravujeme spolupráci s prodejnami Bauhaus.

 

Co dělat při chybném přilepení?

Doporučujeme obklad ihned strhnout. V případě, že je obklad neporušený z pohledové strany, můžeme ho znovu přilepit vysokopevnostním lepidlem.

    

 

Musí být stěna, na kterou hodlám ALFIstick® lepit, perfektně rovná?

Obklad si díky své pružnosti snadno poradí s drobnými nerovnostmi. Některými druhy obkladů navíc můžeme obložit i zaoblené stěny nebo sloup. Podklad musí být ale vždy suchý a bezprašný. 

    

 

Kde všude samolepicí obklady ALFIstick® drží?

Na omítce, sádrokartonu, dřevěném či keramickém povrchu. Savé obklady, jako jsou například omítkové stěny, doporučujeme ošetřit hloubkovou penetrací. Penetrace obklad zpevní, zvýší odolnost vůči vodě, a zajistí tak jeho pevnější přilnavost. Samolepicí obklad je oproti běžnému obkladu pružný a výrazně lehčí – 1 m2 váží do 4 kg.

 

Lze samolepicím kamenným obkladem ALFIstick® oblepit i rohy?

Rohové prvky nejsou k dispozici. Buď se kámen seřízne pod úhlem 45°, nebo se na roh použije lišta. 

        

Lze samolepicí obklad ALFIstick® instalovat ve venkovním prostředí?

Obklad nedoporučujeme lepit v exteriéru, obklady jsou určeny pouze pro interiérové použití. Díky svým vlastnostem ale snesou vysokou vlhkost i teploty, a tak jimi můžeme obložit krb, kuchyně, koupelny nebo schodiště.