Montáž Alfistick krok za krokem

MONTÁŽ ALFISTICK KROK ZA KROKEM


1.PŘÍPRAVA PODKLADU

Optimální podklad je rovný, čistý, hladký, suchý a bezprašný (např. omítka nebo keramické obklady). Před aplikací se proto ujistěte, že plocha, na kterou chcete obklad aplikovat není mastná, mokrá či jinak znečištěná (např. od saponátu).

Jestli že se na povrchu, vyskytují nerovnosti, jako díry či výstupky, je zapotřebí jej upravit. Savé poklady doporučujeme penetrovat. Penetrace zpevní starší omítky a zajistí správnou přilnavost pro obklad. Obklad instalujte při pokojové teplotě, která by neměla být nižší než 15°C.

 
 

2.ZAMĚŘENÍ PLOCHY

Nejdříve si zaměřte plochu, na kterou chcete obklad pokládat. Pro lepší rozvržení doporučujeme si nejprve rozložit potřebný počet kusů dlaždic na stůl či podlahu.

Kamenný obklad lze lepit 2 způsoby – nepravidelně nebo pravidelně. Oblíbeným způsobem pokládky je začít od vnitřního rohu vaší plochy a postupovat zleva doprava. Získáte tak 2 orientační body – svislý a vodorovný, takže budete moci lépe kontrolovat rovnost obkladu.

 

3.LEPENÍ

Odstraňte ochrannou fólii ze zadní části obkladu. Po odstranění fólie se již lepicí plochy nedotýkejte.

Obklad přikládejte k podkladu horní částí odkloněný od podkladu tak, aby se obklad nenalepil na podklad dříve, než potřebujete.

Dokud se Vám nepodaří umístit dlaždici přesně, nijak na ni netlačte, aby nedošlo k přilepení. Jakmile jste připraveni dlaždici přilepit, přitlačte ji na podklad po celé její ploše, přidržte po dobu několika sekund a poté ještě párkrát zatlačte.

 

4.JAK NA VÝŘEZ?

Ani příprava výřezu na zásuvku není s obklady ALFIstick® problém. Doporučujeme použít nůžky na plech. Použít ale také můžete kotoučovou pilu v kombinaci s dlátem anebo úhlovou brusku s diamantovým kotoučem.

Vzniklé hrany lze zbrousit pilníkem pro dosažení hladšího vzhledu. Nebruste ale pod úhlem.

 
 

A CO KDYŽ SE LEPENÍ NEPOVEDLO?

Obklad lze odstranit pomocí fénu a nože. Působením teplého vzduchu dojde ke změkčení lepidla na zadní straně. Nožem začněte pomalu odlepovat zadní část obkladu směrem od podkladu.

Lepidlo na zadní straně je navrženo pro maximální účinnost a přilnavost, a při odstraňování dlaždic proto může dojít k poškození podkladu.

Pokud se vám podaří lepidlo odstranit a přední strana dlaždice zůstane v pořádku, můžete ji nalepit znovu opětovným nanesením lepidla.

 

A JAK SE O OBKLAD STARAT ABY VYPADAL STEJNĚ PO CELÁ LÉTA?

Chci znát péči o kámen
 

MONTÁŽ KLASICKÝCH OBKLADŮ, TAPET A PODLAH

Nezapomněli jsme ani na klasické kamenné obklady, podlahové krytiny a tapety.