3 nejdůležitější otázky při výběru kamenného obkladu

Produktů z přírodního kamene pro výzdobu domova na trhu stále přibývá. Také nabídku e-shopu Alfistyle.cz nadále rozšiřujeme o nové kamenné obklady a mozaiky různých barev a z různých materiálů. Jako u každého sortimentu však může širší portfolio pro zákazníky znamenat složitější výběr finálního produktu.

Podívejme se tedy na 3 klíčové faktory, které byste měli při nákupu kamenných obkladů rozhodně zohlednit.

1)   Interiér versus exteriérkat-obklady

Výběr vám může usnadnit už to, zda plánujete obklad aplikovat venku, anebo v interiéru. Pouze do interiéru jsou totiž vhodné naše samolepicí obklady ALFIstick, které by vlivem povětrnostních podmínek „na čerstvém vzduchu“ strádaly. Totéž platí pro kamenné mozaiky z mramoru, jež dodají noblesní půvab vašemu obýváku, kanceláři nebo koupelně, avšak do venkovního prostředí se nehodí.

Fasády, ploty, altány a další venkovní prvky nejlépe ozdobíte klasickými kamennými obklady z břidlice, kvarcitu či travertinu, neboť tyto skutečně odolají větru, dešti i extrémním teplotám.

2)   Struktura a textura

Kámen je přírodní surovina a jako takový se pochopitelně liší svou vizáží, což je do velké míry dáno strukturou. Zde záleží hlavně na vašem estetickém cítění a celkové koncepci interiéru/exteriéru.

Pro základní představu a rozhodování doporučujeme si porovnat: 3D obklady ALFIstick, super hladký kamenný obklad z mramoru a tento obklad z břidlice IVORY s členitým povrchem a silnější tloušťkou.

A přestože u obkladů zpravidla nehrozí nebezpečí zranění, pro případ např. pádu dítěte raději zvolte varianty bez ostřejších a vystouplejších hran.

3)   Druh přírodního kamenevyber obkladu

Jako kamenný obklad se využívá hned několik hornin, mezi nimiž v prodejnosti dominují břidlice, kvarcit a mramor. Právě břidlicové obklady jsou díky mimořádné odolnosti, snadné údržbě, velké škále aplikovatelnosti doma i venku a jedinečné zrnité struktuře v různých odstínech vůbec nejoblíbenějším artiklem. Spolu s kvarcitem tak představují „sázku na jistotu“, která vám může výběr zjednodušit.

Čtěte více o druzích přírodního kamene a jejich designovém využití.

Potřebujete poradit s výběrem a nákupem vhodného kamene? Neváhejte se na nás obrátit e-mailem nebo prostřednictvím chatu přímo na stránkách www.alfistyle.cz.