3 nejdůležitější otázky při výběru kamenného obkladu

Produktů z přírodního kamene pro výzdobu domova na trhu stále přibývá. Také nabídku e-shopu Alfistyle.cz nadále rozšiřujeme o nové kamenné obklady a mozaiky různých barev a z různých materiálů. Jako u každého sortimentu však může širší portfolio pro zákazníky znamenat složitější výběr finálního produktu.

Podívejme se tedy na 3 klíčové faktory, které byste měli při nákupu kamenných obkladů rozhodně zohlednit.

1)   Interiér versus exteriérkat-obklady

Výběr vám může usnadnit už to, zda plánujete obklad aplikovat venku, anebo v interiéru. Pouze do interiéru jsou totiž vhodné naše samolepicí obklady ALFIstick, které by vlivem povětrnostních podmínek „na čerstvém vzduchu“ strádaly. Totéž platí pro kamenné mozaiky z mramoru, jež dodají noblesní půvab vašemu obýváku, kanceláři nebo koupelně, avšak do venkovního prostředí se nehodí.

Fasády, ploty, altány a další venkovní prvky nejlépe ozdobíte klasickými kamennými obklady z břidlice, kvarcitu či travertinu, neboť tyto skutečně odolají větru, dešti i extrémním teplotám.

2)   Struktura a textura

Kámen je přírodní surovina a jako takový se pochopitelně liší svou vizáží, což je do velké míry dáno strukturou. Zde záleží hlavně na vašem estetickém cítění a celkové koncepci interiéru/exteriéru.

Pro základní představu a rozhodování doporučujeme si porovnat: 3D obklady ALFIstick, super hladký kamenný obklad z mramoru a tento obklad z břidlice IVORY s členitým povrchem a silnější tloušťkou.

A přestože u obkladů zpravidla nehrozí nebezpečí zranění, pro případ např. pádu dítěte raději zvolte varianty bez ostřejších a vystouplejších hran.

3)   Druh přírodního kamenevyber obkladu

Jako kamenný obklad se využívá hned několik hornin, mezi nimiž v prodejnosti dominují břidlice, kvarcit a mramor. Právě břidlicové obklady jsou díky mimořádné odolnosti, snadné údržbě, velké škále aplikovatelnosti doma i venku a jedinečné zrnité struktuře v různých odstínech vůbec nejoblíbenějším artiklem. Spolu s kvarcitem tak představují „sázku na jistotu“, která vám může výběr zjednodušit.

Čtěte více o druzích přírodního kamene a jejich designovém využití.

Potřebujete poradit s výběrem a nákupem vhodného kamene? Neváhejte se na nás obrátit e-mailem nebo prostřednictvím chatu přímo na stránkách www.alfistyle.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení