Přírodní kámen

Přírodní kámen jako tradiční materiál získal v historii lidstva a historii stavitelství veliký význam. Je to dáno hlavně díky jeho výborným vlastnostem, což je schopnost dýchat, trvanlivost, odolnost, vnitřní kvalita a další.

V prvopočátku byl přírodní kámen používán převážně pro výrobu jednoduchých zbraní, nebo se kámen také stal nábytkem jednoduchých obydlí. Do kamene byly vyryty také první obrazce, z nichž se poté vyvinulo písmo. A to není vše, kámen si získal daleko větší význam. Z kamene byly postaveny pozoruhodné stavby světa jako technicky dokonalá díla, která jsou k vidění na Zemi dodnes.

Přírodní kámen získal natolik vysokou hodnotu, že se stal jak okrasným, tak užitečným stavebním materiálem, který nelze ničím nahradit. Nastartoval prodej přírodního kamene.

 

OBKLADY Z PŘÍRODNÍHO KAMENE

Obklady z přírodního kamene jsou velice zajímavým prvkem nejrůznějších exteriérů a interiérů rodinných domů, zahrad a bytů. Přírodní kámen se stal v dnešní době hitem, který dokáže proměnit vaše bydlení k nepoznání!

 

JAKÉ JSOU HLAVNÍ PŘEDNOSTI OBKLADOVÉHO PŘÍRODNÍHO KAMENE?

Lidé se čím dál tím více vracejí k přírodním materiálům a to hlavně díky jejich nadčasovosti.

Mezi hlavní přednosti rozhodně patří:

- působivý design

- estetická hodnota

- výborné vlastnosti

- jednoduchá montáž

- snadná údržba

- příznivé ceny 

Díky těmto vlastnostem získaly přírodní obklady prvenství a svůj veliký význam mezi širokou nabídkou obkladů.

Je třeba přemýšlet také nad tím, že vzhled vašeho rodinného domu či bytu vychází z vašeho osobitého stylu. Preferujete „klasiku a tradici“ nebo „luxus a styl“?

 

CO VŠE LZE Z PŘÍRODNÍHO KAMENE REALIZOVAT?

Možnosti jsou opravdu velké.

Co se exteriéru týče, tak lze přírodní kámen využít například na obložení fasád rodinných domů, můžete si položit kamenné dlažby či přírodním kamenem obložit plot.

Nezapomene také na interiér, kdy přírodní obklady tvoří luxusní prvek vašeho bydlení.

 

BŘIDLICOVÉ OBKLADY

Břidlice je krásný přírodní materiál, který rozhodně patří do každé zahrady. Je typická svou trvanlivostí, tvrdým povrchem a cenovou dostupností. Převládají spíše tmavší odstíny barev břidlice, jako je černá, zelená, fialová. Velice zajímavou variantou je břidlice multicolour, kdy základní materiál je upraven tak, že vzniká charakteristický narezlý vzhled. Díky těmto skvělým vlastnostem a krásnému vzhledu si břidlicové obklady lidé pořizují nejen pro venkovní použití, skvěle se hodí také do každého interiéru.

 

KVARCITOVÉ OBKLADY

Kvarcit, nebo také křemenec je nadčasový přírodní kámen, který se hodí jak pro venkovní, tak vnitřní využití. Obkladový kámen kvarcit má velmi tvrdý povrch s velice působivým designem a vysokou odolností proti jakémukoliv poškození.

 

JAKÝ JE TVAR OBKLADU?

Obklady z kamene mají základní tvar obdélníkového pásku nebo písmene „Z“. Díky tomuto provedení nejsou vidět spoje a vytváří se tak dojem nestejnoměrnosti. V nabídce jsou také rohové obklady, které řeší problém obkládání vnějších a vnitřních rohů.

 

POTŘEBUJETE DALŠÍ INFORMACE?

Neváhejte nás kontaktovat: