5 nápadů, jak zkrášlit zahradu s pomocí přírodního kamene

Kámen je přírodní element a zároveň univerzální, nenapodobitelný materiál pro dekoraci vnitřních i venkovních prostor našeho domova. A právě zahrada – včetně fasády, plotu, terasy, altánu či krbu – přímo vybízí k výzdobě přírodním kamenem v podobě obkladů, dlažby či nášlapných kamenů.

Kámen přitom bydlení nejen zkrášlí, ale zároveň zvýší izolaci, komfort i finanční hodnotu vaší nemovitosti, a proto jde vždy o výhodnou investici.

V tomto příspěvku se s vámi podělíme o 5 tipů, jak zakomponovat přírodní kámen do venkovních prostor a na zahradě.

1. Fasády

Estetické kvality, izolace, odolnost vůči mrazu, horku a povětrnostním vlivům, ale i dlouhá životnost a snadná údržba – důvodů, proč ozdobit domovní fasádu právě kamennými obklady, najdeme spoustu.

Právě fasáda, tedy průčelí budovy, je lidem nejvíce na očích a skutečně reprezentuje váš domov. Obložit můžete celou fasádu, její část nebo pouze spodní sokl. Na výběr máte z několika druhů kamene v originálních odstínech. K favoritům pro obklad fasády pak patří obklady z břidlice a kvarcitu

2. Ploty

Ploty mají za úkol jednak chránit naše soukromí, jednak zkrášlovat a reprezentovat náš domov. Obklady z přírodního kamene toto vše zvládnou na jedničku.

Obložit můžeme opět celý plot nebo přírodní kámen zkombinovat s dřevěnými či kovovými plotovkami. Mnozí zákazníci kámen umisťují pouze na spodní zídku nebo sloupky.

Při volbě konkrétního kamene a dezénu je dobré zachovat soulad s rodinným domem a okolními venkovními prvky.

Oblíbená volba pro obklad plotu jsou břidlice nebo travertin.

TIP: Jako ochrana a dekorace horní plochy plotů a plotových sloupků slouží plotové stříšky.

 

3. Altány, pergoly a krby

Přírodní kámen dokonale zkrášlí i zútulní venkovní prostory určené pro kýžené chvíle odpočinku – typicky altány, pergoly, posezení apod.

Ozdobit můžeme stěnu či zídku altánu nebo sloupky, které podpírají jeho střechu.

Hitem u našich zákazníků však zůstávají obklady venkovního krbu, včetně komínu, grilu či udírny.

TIP: Prostor altánu můžete vydláždit kamennou dlažbou, která přidá celému místu na půvabu, zpříjemní vaši chůzi a celkový požitek.

4. Bazény a terasy

Kamenná dlažba kolem bazénu skýtá hned několik výhod – brání přenosu trávy a nečistot do bazénu, snižuje riziko uklouznutí a poranění, odolá vlhkosti, slunci i mrazu a uchová si své zbarvení. Dlažba z přírodního kamene je navíc příjemná jak na pohled, tak na omak, což oceníte při chůzi naboso.

Kamenem můžete vydláždit také venkovní terasu, verandu nebo s jeho pomocí vytvořit zahradní chodník. Vedle kamenné dlažby lze přitom zvolit nášlapné kameny.

5. Zahradní chodníky

Bezpečný pohyb po zahradě, suchou nohou a za každého počasí umožní nášlapné kameny ze štípané břidlice. Kameny oválného tvaru lze propojit např. dům a terasu s altánem či bazénem. Nášlapné kameny přirozeně zkrášlí vaši zahradu a navíc účinně zabraňují rozbahnění a poničení trávníku.

Ať už se rozhodnete vylepšit své bydlení a zahradu kamennými obklady, dlažbou nebo nášlapnými kameny, v e-shopu alfistyle.cz vždy pořídíte kvalitní produkty za dostupné ceny, s dlouhou záruční dobou a kompletním servisem!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení