Straší i u vás doma? Kostlivce „za skříní“ vyžene ALFIstick

Pomalované stěny, děsivě vyhlížející díry ve zdi, ošoupaná omítka, nesouměrné rohy... Tyto a další „hrůzy“ v interiéru rychle a spolehlivě vypudí samolepicí kámen ALFIstick. Obklady z břidlice, kvarcitu či mramoru navíc zkrášlí vaše bydlení jedinečným přírodním rukopisem. Pojďme se podívat, jak „zabít dvě mouchy jednou ranou“ a dopřát svému domovu novou, hezčí tvář.

IMG_2378

ALFIstick zahladí staré šrámy a ušetří vás malování

Každá výmalba časem ztrácí na kráse a je nutné ji pravidelně obnovovat. Když se do toho přidají čmárance a „graffiti“ od dětí, odřeniny a skvrny po stěhování nábytku či divokém večírku, péče o omítku může být pořádně vyčerpávající i nákladná.

Řešením jsou kamenné obklady, které tyto neestetické prvky zakryjí, nevyžadují náročnou údržbu a vydrží vám desítky let. 3D samolepicí obklad ALFIstick můžete aplikovat na obývací stěny, podél kuchyňské linky, v předsíni, koupelně a v dalších hojně využívaných prostorách bytu či rodinného domu. Obkladové díly lze libovolně řezat dle požadovaných rozměrů a obložit jimi také rohové prvky. Díky nízké hmotnosti je vhodný i na sádrokarton, dřevo a další podklady.

Bohatství přírodních dezénů, snadná a bezprašná instalace i vysoká odolnost vůči žáru a vodě jsou dalšími dobrými důvody, proč zvolit právě ALFIstick.

Jak pečovat o kamenný obklad, aby sloužil ještě vašim dětem

Pro správnou montáž i údržbu obkladu je dobré dodržovat některé zásady, které zmiňujeme také v instruktážním videu a v návodu.

Které to jsou?pumpkin-g3528ea4d1_640

  • Omítkové stěny (zvláště starší) nejprve ošetřete hloubkovou penetrací, čímž podklad zpevníte a dosáhnete silnější přilnavosti kamenného obkladu.
  • Podklad, tj. např. zeď, na kterou kámen pokládáme, musí být vždy suchý a bezprašný. ALFIstick je dostatečně elastický, a poradí si tak s drobnými nerovnostmi povrchu.
  • Po nalepení doporučujeme kámen impregnovat jednosložkovým, vodou ředitelným roztokem pro vyšší odolnost vůči vodě, snazší čištění i prevenci vzniku fleků. Impregnaci provádějte co dva roky.
  • ALFIstick nikdy nečistěte saponátem. Vystačí vám teplá voda s houbičkou. Větší nečistoty můžete odstranit měkkým kartáčkem, posléze obklad omýt a nechat vysušit.

A jaký je náš tip na závěr? 

Pokud bydlíte s dětmi nebo se zvířaty, a hrozí tak doma vyšší riziko znečištění či poškrábání obkladu, doporučujeme volit spíše tmavší dezén obkladového kamene – ne nadarmo patří k nejoblíbenějším produktům našeho e-shopu obklady z černé břidlice.

V galerii níže si můžete prohlédnout, jak si s realizací obkladu poradili naši zákazníci.