Vánoční svátky u rodinného krbu

Vánoční idyla je odedávna spojována s teplem, rodinnou pohodou a nostalgií. Právě praskající dřevo v hořícím krbu v lidech po staletí navozuje příjemné pocity klidu a bezpečí. A ty si nejraději dopřáváme během Vánoc a celé zimy. Pokud také patříte k majitelům a milovníkům krbů, určitě vás zaujme jeho originální dekorace jak klasickými kamennými obklady tak samolepicími obklady Alfistick.

Oheň a krby doprovází člověka po tisíciletí

Krb za svou existenci prodělal zajímavý vývoj od otevřených ohňů v jeskyních pravěkých lovců přes první dekorované krby s komínem, jak je známe z hradů a zámků, až po moderní krby a kamna budované vevnitř i na zahradě. Po celou svoji historii krb plnil významné funkce jako zdroj tepla, ale i místo pro setkávání rodiny, přijímání návštěv a důležité rozhodování. A přestože byly krby postupně vytlačeny plynovým a centrálním vytápěním, stále si uchovávají přízeň tisíců lidí po celém světě.

fireplace-gb38ad2533_1280  fireplace-g6cddb0f78_640

Pomocník českých chalupářů i Santy Clause

Důvod je jasný – požitku z praskajícího dřeva a plápolajícího ohně v obývacím pokoji se jen tak něco nevyrovná. Krby jsou proto stále vítaným (a mnohdy jediným) řešením pro vytápění na chatách a chalupách, v hotelech a penzionech, ale i rodinných domech. O neutuchající oblibě krbů svědčí také krby instalované v bytech, jež jsou namísto dřeva vytápěny biolíhem či elektrickým proudem. A speciální úctě se krby těší v anglosaských zemích. Právě krb tam slouží jako místo, kde se o Vánocích věší punčochy a děti rozbalují dárky, které komínem přinesl Santa Claus.

Přírodní kámen je skvělá volba!

I Češi si na krby a jejich dekoraci potrpí, což dobře dokládají zákazníci našeho e-shopu Alfistyle.cz. Kamennými obklady totiž rádi obkládají právě krby, jak si můžete prohlédnout na fotkách z realizací. Stejně jako klasický kamenný obkladsamolepicí obklady ALFIstick z přírodní břidlice, kvarcitu, mramoru nebo pískovce odolají vlhkosti, žáru a vysokým teplotám. Vybírat můžete hned z několika odstínů nebo vsadit na nejprodávanější dezén – kvarcit multikolor. Ať bude vaše volba jakákoliv, přírodní kámen bude krbu rozhodně slušet.

Vánoce u krbu jako z pohádky si můžete dopřát ještě letos. Obklady ALFIstick totiž nalepíte snadno a rychle svépomocí, i bez odborné montáže a bez nepořádku. Po objednání vám je doručíme do tří dnů!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení