Jak levně a rychle upravit garáž a tím i ochránit své auto

Případová studie – Jak levně a rychle upravit garáž a tím i ochránit své auto.

3

Garáž je místem, kde se často odehrávají různé aktivity, ať už se bavíme o parkování, hobby projektech nebo jako sklad nepotřebných věcí. Jak už to tak bývá, často se garáže stávají i místem, kde si nejčastěji odřete dveře od auta a zvláště, pokud máte malé děti. Jak však levně a efektivně zamezit těmto problémům a zároveň získat prostor, který bude jednoduché udržet v čistotě?

V tomto článku se podíváme na dvě možnosti: keramický obklad a samolepící vinylovou podlahu v garáži o obkládané ploše 20 m2.

V naší případové studii se jedná o obložení garáže, která pojme 2 osobní auta a dílnu pro hobby projekty. Budeme porovnávat nejen náročnost celé instalace, ale hlavně její praktičnost.

Samolepící vinylová podlaha: Praktická volba pro garáž a vaši peněženku

Už zcela na začátku si selským rozumem dokážeme odpovědět, kdo asi vyhrát naší případovou studii. Samolepící vinylové podlahy jsou v poslední době stále populárnější volbou, ať už jí chceme položit v jakékoliv místnosti. Málo kdo ale ví, že díky samolepícím vlastnostem jí můžeme přilepit i na jakoukoliv stěnu, kterou stačí jen zbavit prachu a odmastit.

Celková cena instalace stála 7 884 Kč za materiál a zabrala 6 hodin práce.

Jednoduchá údržba hraje prim

Díky samolepící vinylové podlaze vytvoříte místo, které se bude udržovat takřka samo. Stačí čas od času vzít vlhký hadřík a jen dílce přetřít. Už žádné šmouhy, škrábance nebo malování. Nejvytíženější místa jsou spolehlivě ochráněna a vy se tak už nemusíte ničeho bát.

Rychlá instalace

Instalace samolepící vinylové podlahy je velmi jednoduchá a můžete ji provést sami, a to v rámci jednoho dne. Stačí odstranit ochrannou fólii na spodní straně a přilepit ji na čistý a odmaštěný podklad. Na jednotlivé výřezy pro vypínače, světla atd… vám stačí odlamovací nůž. Díky tomu ušetříte čas i hlavně peníze, které byste jinak zaplatili za profesionální instalaci keramického obkladu.

Odolnost a trvanlivost

Samolepící vinylové dílce jsou navrženy tak, aby odolaly nárokům v těžce využívaném prostředí. Jsou odolné vůči mechanickému nebo jinému chemickému poškození. Zároveň jsou i dostatečně měkké, takže pokud do vinylových dílců občas vrazíte dveřmi od auta nemusíte se bát, že by došlo k výraznému poškození vašeho vozu.

 

Keramický obklad - Tradiční, ale náročný

Keramický obklad je tradiční volbou pro garážové stěny, může poskytnout elegantní a trvanlivý vzhled. Nicméně, existují určité nevýhody, které byste měli zvážit, a to jak z praktického, tak i finančního hlediska.

Celková cena instalace by stála 22 845 Kč za materiál a práci

Složitá instalace

Keramický obklad vyžaduje značné množství práce a zkušeností. Musíte zajistit, že povrch stěn je dostatečně připravený, potřebujete speciální nástroje a dodatečné materiály pro lepení a spárování obkladu. To znamená, že pravděpodobně budete potřebovat profesionální instalatéra nebo nějaké zkušenosti s lepením.

Vysoké náklady

Keramický obklad je často dražší než samolepící vinylová podlaha nebo vinylové dílce. Cena za materiál a instalaci může rychle narůst, což může odradit mnoho lidí od této volby.

Méně odolný vlivům

I když keramický obklad je tvrdý a trvanlivý, není tak odolný vůči mechanickému poškození jako vinylová podlaha. Pokud bychom vzali v potaz otevření dveří od auta a keramický obklad, tak by sice s drobnými škrábanci vydržel, ale to stejné by se moc nedalo říct o vašem autu, které by si z kontaktu odneslo nějaký ten šrám.

Náš závěr

Samolepící vinylová podlaha, se jeví jako praktičtější a cenově dostupnější volba pro úpravu stěn garáže. Nabízí jednoduchou instalaci a odolnost vůči různým vlivům. Naopak, keramický obklad může poskytnout estetický vzhled, ale s vyššími náklady a náročnější instalací, což při účelu využití nedává moc smysl. Kromě garáže můžete vinylové dílce použit i v technické místnosti, kumbálu, spíži atd…

Co myslíte? Vyplatilo by se obložit garáž keramickým obkladem?