Návod na nový vzhled domácnosti díky ALFIstick na SUPER.CZ

I když svůj interiér zařizujete tak, aby byl hezký, dobře se vám v něm žilo, byl co nejvíce nadčasový, stejně je po nějaké době potřeba udělat změnu. Není však nutné se hned vrhnout do kompletní a finančně náročné rekonstrukce. Se správnými pomocníky lze provést i menší úpravy, které mohou udělat divy. 

Odborníci na renovaci domácnosti se tématu detailně věnovali v aktuálním článku na SUPER.CZ 

První pomoc – úklid a doplňky

Vůbec nejjednodušší je domov osvěžit tím, že ho zbavíte věcí, které už vám nedělají radost, což samozřejmě funguje se vším, s čím lze hýbat. Horší je to v případě stěn, ale i tam existuje poměrně snadné řešení. Nejdříve je ale na místě úklid a možná, že vyprázdněním některých míst najednou zjistíte, co přesně váš interiér potřebuje. 

Renovace svépomocí článek

Doplňky by nepomohly, nebo je u vás problém spíše v nábytku, který už má to nejlepší za sebou? Křesla, židle či pohovku můžete nechat přečalounit, někdy stačí jen nová deka ledabyle přehozená přes opěradlo křesla. Skříňky a komody snadno vylepšíte pomocí výměny úchytů. Samotný nábytek pak můžete také přetřít, přelakovat nebo opatřit tapetami. To zvládnete svépomocí za pár korun.

Krásné a nové stěny během chvilky

Jak už bylo řečeno, někdy působí interiér zanedbaně nebo unaveně jen proto, že má zašlé zdi. Jakmile ho vymalujete, úplně se rozzáří. A vymalovat si také můžete sami. Budete ale potřebovat spoustu času, trpělivosti a pečlivosti. Přitom existuje jednodušší, a na efekt dokonce elegantnější alternativa, a tou jsou samolepicí kamenné obklady Alfistick, které jsou funkční a dodají místnosti moderní i útulný vzhled. 

Aplikovat je můžete na celou stěnu, ale efektně vypadá, i pokud je využijete jen jako designový prvek v podobě jednoho či více pruhů. Můžete tak bez problémů zamaskovat třeba hodně používanou stěnu v obýváku za gaučem, nebo zeď, kterou pomalovalo umělecky nadané dítko. Velmi často se toto řešení hodí třeba i v chodbě, kde jsou stěny vystaveny otěrům, škrábancům, nebo dokonce i kopancům.

Kde všude můžete samolepicí obklad použít a jak se o něj dobře starat najdete ZDE.