Novinky

Proměna u Pepy Libického

 

Znáte z pořadu Libovky Pepy Libického

V dnešním díle Libovek jste mohli vidět, jak snadná je montáž 3D samolepících kamenných obkladů. Celou montáž hravě zvládnete sami a bez nutnosti speciálního nářadí.

3D SAMOLEPÍCÍ KAMENNÝ OBKLAD
Samolepící kamenný obklad je vhodný skoro do jakékoliv místnosti. Proměna je rychlá, snadná a téměř bezprašná. Nepotřebujete k tomu speciální nářadí nebo odborníka. Zkrášlit tak můžete jakýkoliv prostor nebo podklad, stačí, aby byl očištěný a zbaven jakékoliv mastnoty. Více se samozřejmě dozvíte v našem videu nebo na  

Reportáž najdete i na iPrima, stačí kliknout zde

Vybrat si můžete z několika variant

Šedý pískovec
Koupit
Bílý mramor
Koupit
Kvarcit multicolor
Koupit
Železný povrch
Koupit
Černá břidlice
Koupit

Výborný parťák k samolepícím obkladům nebo betonové stěrce

Designové akustické panely vytvoří nejen příjemný a moderní prostor, ale zároveň Vám výrazně zlepší akustiku místnosti.

Panely disponují zvláštní akustickou vrstvou, která je tvořena vysoce kvalitní plstí, jádrem z MDF a 3D dřevěnou dýhou, která je z pohledové strany. Díky kvalitní plsti má panel nejen skvělé akustické vlastnosti, ale dokáže zvýšit zvukovou pohodu v místnosti. Díky odlehčené konstrukci jsou panely překvapivě lehké (9kg / m2) a velmi snadno se s nimi manipuluje. K seříznutí po směru lamel postačí kobercový nůž, přes lamely potom běžná okružní pila. Skvěle doplní jakýkoliv interiér ať už samotné nebo v kombinaci s kamenným obkladem nebo betonovou stěrkou.

Vybrat si můžete z několika variant

Černý dub
Koupit
Světlý dub
Koupit
Šedý dub
Koupit
Hnědý dub
Koupit
Ořech tmavý
Koupit
Úprava pracovny pomocí designových akustických panelů

 

Úprava pracovny pomocí designových akustických panelů - zvládnete to snadno, rychle a zcela svépomocí.

Nedávno jste nás mohli zahlédnout v pořadu Všechno co mám ráda, kde se Kristýna rozhodla pustit do předělávání své pracovny. Proč zvolila právě designové akustické panely? 

 

  • Jedná se o novinku, která je svým designem odlišná od standardních tapet nebo obkladů
  • Eliminují ozvěny a zlepšují akustiku v místnosti
  • Díky filcu dojde i k celkovému zateplení místnosti

 

Pokud Vás zajímá více o designových akustických panelech, můžete si přečíst celý článek zde. A jak to celé dopadlo? Na to se podívejte sami zde 👉🏻 celý díl nebo si objednejte sadu vzorků

  

 

 Z JAKÝCH VARIANT DESIGNOVÝCH PANELŮ SI MŮŽETE VYBÍRAT

 

 

NEBO SI MŮŽETE VYBRAT JEDEN Z NAŠI SAMOLEPÍCÍCH OBKLADŮ 

 

 

VŠE Z KATEGORIE SAMOLEPÍCÍ KAMENNÉ OBKLADY

 

Pokud ještě nemáte jasno v tom, jaký samolepící obklad by byl pro Vás ten pravý, tak si můžete objednat vzorek za 50 Kč, který Vám tuto otázku zodpoví. Stačí použít v košíku slevový kód VZOREKZA50. Navíc, pokud si díky vzorku samolepící obklad objednáte, tak se Vám částka za vzorek vrátí v podobě slevy.

Designové akustické panely

Jak nainstalovat akustické panely?

1

Akustické panely na stěnu jsou nejen designovým doplňkem do interiéru, ale také skvěle eliminují ozvěny a tím zlepšují celkovou akustiku v místnosti. Panely rozhodně nejsou určené jen pro profesionální nahrávací studia, ale i do konferenčních místností nebo k vám domů. Jejich instalace je navíc velice jednoduchá a zvládnete ji i vy sami. Ukážeme vám, jak na to.

Akustické panely

Akustické panely jsou skvělým řešením pro eliminaci dozvuků či ozvěn v různých prostorách, ať už je to doma, v kanceláři, konferenční místnosti nebo v sálech. Díky panelům se zlepší akustika v místnosti, která je důležitá při přednáškách, na konferencích i u večerního sledování filmu. Protože akustické panely absorbují zvukové vlny, sníží se okamžitě hlučnost a šum v místnosti, což určitě oceníte ve velkých kancelářích nebo zasedacích místnostech. Správná akustika zlepšuje srozumitelnost řeči i přenášení hudby.

Panely jsou navíc také skvělým designovým doplňkem, který ozvláštní a zútulní každý prostor. Díky velkému výběru materiálů i barev zapadnou téměř všude.

Výběr panelů

Existuje mnoho různých typů akustických panelů, které se liší v materiálu, vzhledu, ale i vlastnostech. Panely byste měli vybírat dle potřeb a toho, co přesně v konkrétní místnosti potřebujete. V naší nabídce najdete panely lamelové, se kterými máme ty nejlepší zkušenosti.

Lamelové panely jsou především designovým prvkem do vašeho interiéru, který ale zároveň dokáže tvořit akustickou i tepelnou izolaci. Tyto panely jsou nejčastěji vyrobené z masivního dřeva, lamina nebo MDF potaženého dřevěnou dýhou.

Vybrat si můžete z mnoha odstínů a typů dřeva přesně podle vaší představy. Pro zesvětlení místnosti a jejímu optickému zvětšení doporučujeme světlejší tóny, jako je například světlý nebo šedý dub. Pokud se naopak nebojíte výrazných prvků, které v duchu minimalismu zútulní váš byt a dodají mu šmrnc, určitě se vám budou líbit černé akustické panely nebo panely z tmavého ořechu. Tmavší odstíny jsou v interiéru stále oblíbenější, a to nejen v bytech, ale i kavárnách a nahrávacích studiích.

Do konferenčních místností a větších sálů se pak skvěle hodí zlatý střed v barvě hnědého dubu, který prosvětlí místnost, ale zároveň působí elegantně a nerušivým dojmem.

Designové akustické panely zapadnou do každé místnosti, ať už je to u vás doma, v kanceláři nebo ve zkušebně. Na rozdíl od čalouněných jsou lamelové panely snadnější na údržbu, protože na nich tolik neulpívá prach a v případě potřeby je lze jednoduše očistit a omýt. I z toho důvodu jsou často využívány v prostorech, kde dochází k většímu pohybu osob, a tedy i nečistot a prachu.

 

 

2

Než začnete montovat dřevěné panely

Samotná instalace akustických panelů je snadná a zvládnete ji svépomocí. Přes to stojí za to se na ni pečlivě předem připravit.

Před instalací panelů na zeď si můžete vybrat ze dvou způsobů uchycení.

Lamelové akustické panely jednoduše přiděláte na zeď pomocí vysokopevnostního lepidla nebo za použití hřebíků a šroubů. Záleží tedy jen na vás, jaký zásah do stěny je pro vás přípustnější. Pouze v případě instalace panelů na strop je vhodné zkombinovat použití vrtání i lepidla, aby zůstaly lamely pevně na svém místě.

Pro oba způsoby je ovšem důležité, aby byl povrch, na který chcete panely instalovat, rovný, suchý a bez nečistot. Nezapomeňte odstranit staré hřebíky či šroubky.

Následně si pomocí vodováhy vyznačte místo, kde začnete pokládat lamelové panely, a poté svislou čáru, která vám pomůže klást lamely rovně.

Dopředu si také upravte délku a šířku panelů podle vaší potřeby.

Úprava rozměrů panelů

Šířku panelu lze jednoduše upravit pomocí odlamovacího nože, kterým provedete řez podél plstěného podkladu panelu.

K úpravě délky již budete potřebovat kotoučovou pilu, která zajistí rovný řez, nebo klasickou pilku na dřevo. Při použití obyčejné pilky dbejte na to, aby byl řez rovný.

Instalace panelů bez vrtání

První možnost je šetrná a obejdete se u ní i bez vrtačky. Vystačíte si u ní pouze s kvalitním lepidlem. Pro lepení akustických panelů doporučujeme například lepidlo Mamut Glue High Tack, které se postará o to, že budou lamely držet pevné na svém místě.

Lepidlo naneste na panel a rozetřete, případně jej můžete nanést i přímo na stěnu. Poté panel připevněte a zatlačte ke zdi. Stejným postupem přidávejte i ostatní panely, dokud nedosáhnete požadované šířky. Vodováhu mějte stále při ruce a dbejte na to, že budou panely k sobě přikládány rovně.

Instalace s použitím vrtačky

Ani druhá možnost není složitá, jen k ní tentokrát potřebujete vrtačku a černé vruty s odpovídajícím rozměrem. Naše designové akustické panely je potřeba instalovat pomocí 15 vrutů, které vrtáte pouze do plsti mezi lamelami. Nikdy nedělejte díru do lamel samotných.

Kombinace

Pokud si přejete mít akustické panely na stropě, při instalaci využijte kombinaci lepidla a přivrtání ke zdi. Budete tak mít jistotu, že se lamely od zdi neodlepí a nespadnou.

Ať si vyberete dřevěné akustické panely do bytu, kanceláře nebo zkušeben, dbejte na kvalitu kupovaných produktů. Od té se odvíjí to, jak moc budou panely funkční a schopné izolovat zvuk, ale i jejich odolnost a doba, po kterou budou vypadat jako nové. U nás v ALFIstylu máte jistotu, že vám produkty, které nabízíme, poskytnou tu nejvyšší kvalitu.

 

Jak levně a rychle upravit garáž a tím i ochránit své auto

Případová studie – Jak levně a rychle upravit garáž a tím i ochránit své auto.

3

Garáž je místem, kde se často odehrávají různé aktivity, ať už se bavíme o parkování, hobby projektech nebo jako sklad nepotřebných věcí. Jak už to tak bývá, často se garáže stávají i místem, kde si nejčastěji odřete dveře od auta a zvláště, pokud máte malé děti. Jak však levně a efektivně zamezit těmto problémům a zároveň získat prostor, který bude jednoduché udržet v čistotě?

V tomto článku se podíváme na dvě možnosti: keramický obklad a samolepící vinylovou podlahu v garáži o obkládané ploše 20 m2.

V naší případové studii se jedná o obložení garáže, která pojme 2 osobní auta a dílnu pro hobby projekty. Budeme porovnávat nejen náročnost celé instalace, ale hlavně její praktičnost.

Samolepící vinylová podlaha: Praktická volba pro garáž a vaši peněženku

Už zcela na začátku si selským rozumem dokážeme odpovědět, kdo asi vyhrát naší případovou studii. Samolepící vinylové podlahy jsou v poslední době stále populárnější volbou, ať už jí chceme položit v jakékoliv místnosti. Málo kdo ale ví, že díky samolepícím vlastnostem jí můžeme přilepit i na jakoukoliv stěnu, kterou stačí jen zbavit prachu a odmastit.

Celková cena instalace stála 7 884 Kč za materiál a zabrala 6 hodin práce.

Jednoduchá údržba hraje prim

Díky samolepící vinylové podlaze vytvoříte místo, které se bude udržovat takřka samo. Stačí čas od času vzít vlhký hadřík a jen dílce přetřít. Už žádné šmouhy, škrábance nebo malování. Nejvytíženější místa jsou spolehlivě ochráněna a vy se tak už nemusíte ničeho bát.

Rychlá instalace

Instalace samolepící vinylové podlahy je velmi jednoduchá a můžete ji provést sami, a to v rámci jednoho dne. Stačí odstranit ochrannou fólii na spodní straně a přilepit ji na čistý a odmaštěný podklad. Na jednotlivé výřezy pro vypínače, světla atd… vám stačí odlamovací nůž. Díky tomu ušetříte čas i hlavně peníze, které byste jinak zaplatili za profesionální instalaci keramického obkladu.

Odolnost a trvanlivost

Samolepící vinylové dílce jsou navrženy tak, aby odolaly nárokům v těžce využívaném prostředí. Jsou odolné vůči mechanickému nebo jinému chemickému poškození. Zároveň jsou i dostatečně měkké, takže pokud do vinylových dílců občas vrazíte dveřmi od auta nemusíte se bát, že by došlo k výraznému poškození vašeho vozu.

 

Keramický obklad - Tradiční, ale náročný

Keramický obklad je tradiční volbou pro garážové stěny, může poskytnout elegantní a trvanlivý vzhled. Nicméně, existují určité nevýhody, které byste měli zvážit, a to jak z praktického, tak i finančního hlediska.

Celková cena instalace by stála 22 845 Kč za materiál a práci

Složitá instalace

Keramický obklad vyžaduje značné množství práce a zkušeností. Musíte zajistit, že povrch stěn je dostatečně připravený, potřebujete speciální nástroje a dodatečné materiály pro lepení a spárování obkladu. To znamená, že pravděpodobně budete potřebovat profesionální instalatéra nebo nějaké zkušenosti s lepením.

Vysoké náklady

Keramický obklad je často dražší než samolepící vinylová podlaha nebo vinylové dílce. Cena za materiál a instalaci může rychle narůst, což může odradit mnoho lidí od této volby.

Méně odolný vlivům

I když keramický obklad je tvrdý a trvanlivý, není tak odolný vůči mechanickému poškození jako vinylová podlaha. Pokud bychom vzali v potaz otevření dveří od auta a keramický obklad, tak by sice s drobnými škrábanci vydržel, ale to stejné by se moc nedalo říct o vašem autu, které by si z kontaktu odneslo nějaký ten šrám.

Náš závěr

Samolepící vinylová podlaha, se jeví jako praktičtější a cenově dostupnější volba pro úpravu stěn garáže. Nabízí jednoduchou instalaci a odolnost vůči různým vlivům. Naopak, keramický obklad může poskytnout estetický vzhled, ale s vyššími náklady a náročnější instalací, což při účelu využití nedává moc smysl. Kromě garáže můžete vinylové dílce použit i v technické místnosti, kumbálu, spíži atd…

Co myslíte? Vyplatilo by se obložit garáž keramickým obkladem?

 

Návod na nový vzhled domácnosti díky ALFIstick na SUPER.CZ

I když svůj interiér zařizujete tak, aby byl hezký, dobře se vám v něm žilo, byl co nejvíce nadčasový, stejně je po nějaké době potřeba udělat změnu. Není však nutné se hned vrhnout do kompletní a finančně náročné rekonstrukce. Se správnými pomocníky lze provést i menší úpravy, které mohou udělat divy. 

Odborníci na renovaci domácnosti se tématu detailně věnovali v aktuálním článku na SUPER.CZ 

První pomoc – úklid a doplňky

Vůbec nejjednodušší je domov osvěžit tím, že ho zbavíte věcí, které už vám nedělají radost, což samozřejmě funguje se vším, s čím lze hýbat. Horší je to v případě stěn, ale i tam existuje poměrně snadné řešení. Nejdříve je ale na místě úklid a možná, že vyprázdněním některých míst najednou zjistíte, co přesně váš interiér potřebuje. 

Renovace svépomocí článek

Doplňky by nepomohly, nebo je u vás problém spíše v nábytku, který už má to nejlepší za sebou? Křesla, židle či pohovku můžete nechat přečalounit, někdy stačí jen nová deka ledabyle přehozená přes opěradlo křesla. Skříňky a komody snadno vylepšíte pomocí výměny úchytů. Samotný nábytek pak můžete také přetřít, přelakovat nebo opatřit tapetami. To zvládnete svépomocí za pár korun.

Krásné a nové stěny během chvilky

Jak už bylo řečeno, někdy působí interiér zanedbaně nebo unaveně jen proto, že má zašlé zdi. Jakmile ho vymalujete, úplně se rozzáří. A vymalovat si také můžete sami. Budete ale potřebovat spoustu času, trpělivosti a pečlivosti. Přitom existuje jednodušší, a na efekt dokonce elegantnější alternativa, a tou jsou samolepicí kamenné obklady Alfistick, které jsou funkční a dodají místnosti moderní i útulný vzhled. 

Aplikovat je můžete na celou stěnu, ale efektně vypadá, i pokud je využijete jen jako designový prvek v podobě jednoho či více pruhů. Můžete tak bez problémů zamaskovat třeba hodně používanou stěnu v obýváku za gaučem, nebo zeď, kterou pomalovalo umělecky nadané dítko. Velmi často se toto řešení hodí třeba i v chodbě, kde jsou stěny vystaveny otěrům, škrábancům, nebo dokonce i kopancům.

Kde všude můžete samolepicí obklad použít a jak se o něj dobře starat najdete ZDE.

 

ALFIstick opět zazářil v pořadu Polopatě

Už potřetí jste měli možnost vidět Alfistick v oblíbeném TV pořadu Polopatě. Tentokrát jsme Vám představili instalaci 3D samolepicího kamenného obkladu v moderní domácí sauně!

Ptáte se, proč jsme si pro obkládání vybrali právě saunu?

Chtěli jsme vyzdvihnout vlastnosti samolepicích obkladů, kterými jsou nejen dokonalý přírodní vzhled, ale i vysoká odolnost. Díky své malé hmotnosti a velkému teplotnímu rozsahu použití od -40°C do +120°C, je možné umístit je prakticky kdekoliv v interiéru. Alfistick obstojí i v prostoru s vyšší vlhkostí, proto jsme se rozhodli obložit tento úžasný relaxační prostor, kterému kámen dodává jedinečný přírodní vzhled.

 Sauna před_po  

Kámen a dřevo: dokonalá kombinace

Na obložení sauny jsme zvolili obkladový kámen v odstínu ESP006 - zlatý pískovec, který v kombinaci s přírodním dřevem vypadá prostě úžasně. Je jasné, že v tomto prostředí se bude relaxovat jedna báseň!

Před_po_sauna

Instalace snadno, rychle a bez nepořádku...

Pokud jste sledovali TV reportáž, pak už víte, že práce se samolepicími kamennými obklady je jednoduchá a zvládne ji každý šikovný kutil. Postačí vám k tomu pouze nůžky na plech, kotoučová pila s diamantovým kotoučem, vodováha, tužka a metr. Takto si vše připravíte, vyměříte lepicí plochu a pak už jednoduše skládáte dílek vedle dílku. Výsledkem je úžasný, přirozený a hlavně dlouhotrvající vzhled.

5_1

Nestihli jste nedělní vysílání Polopatě? 

Fotografie z natáčení si můžete prohlédnout níže. Celou reportáž najdete ZDE (pusťte si nás na 17-té minutě).

 

 

Prohlédněte si kompletní nabídku odstínů a druhů samolepicích kamenných obkladu ALFIstick® ZDE.

Samolepicí kamenné obklady, ale i klasické kamenné obklady, dlažbu, kamenné mozaiky či bambusové podlahy si můžete přijít osobně prohlédnout do našeho showroomu v Ostravě-Třebovicích, nebo si můžete objednat vzorky k vám domů.

Máte nějaký dotaz? Rádi vám pomůžeme na našem online chatu, na e-mailu info@alfistyle.cz a nebo na tel. 725  307 971.

Samozavlažovací truhlíky ALFIstyle v pořadu Mistři zahrad i na Proženy.cz

Jestli i vy patříte k těm, kteří už teď přemýšlí nad jarní sezónou, tak je pro vás pořad Mistři zahrad jako stvořený.mistrizahrad (1)_adobespark

Ve 4. díle tohoto nového pořadu na Televizi Seznam se renomovaná zahradní architektka Dana Makrlíková věnovala právě i samozavlažovacím truhlíkům ALFIstyle.

Samozavlažovací truhlíky ALFIstyle vynikají právě díky unikátnímu skládacímu systému. Moderátorka Dana vyzkoušela kombinací rovnou několik. Varianty, jak truhlíky poskládat tak, aby se vešly i na menší balkon nebo aby vynikly na rozlehlejší terase najdete přímo v kategorii. Sama Dana si nejvíce oblíbila variantu Pyramidy.

Moderátorka se poté pustila přímo do výsadby bylinek. Do květináčů také přidala samozavlažovací podložku, která udrží vodu. Zároveň pokud je vody moc, tak ji lze lehce pomocí otvoru na boku květináče vypustit.

Na závěr poté Dana ukázala, jak lehce se dá zahradní květináč složit pro zazimování. Květináč zabere pouze minimální místo a proto pro něj není potřeba speciální úložný prostor.

Samozavlažovací truhlíky hledejte na 19 minutě pořadu. Celý díl můžete sledovat ZDE.

Kromě úspěšného vysílání v pořadu Mistři zahrad jste se o květináčích mohli dočíst i na stránkách Proženy.cz 

Celý článek najdete ZDE

 

  

Zákulisí z reportáže Všechno, co mám ráda a ALFIstick®

Podzim a chladnější dny už jsou pomalu tady a jako každý rok máme chuť se jen zabalit do deky a zapálit svíčku.

Právě v těchto měsících, kdy se těšíme na zimu si více všímáme toho, jak se doma cítíme. Podzim je tedy vlastně ideálním obdobím na to, abychom si domov přizpůsobili podle svých představ. A právě proto vám na podzim chceme vždy ukázat, jak si domov zvelebit rychle a jednoduše a navíc s prvkem přírody.

Tentokrát jsme pro vás připravili reportáž v pořadu Všechno, co mám ráda.

Rekonstrukce se tentokrát ujala moderátorka Martina. Prostor, který chtěla moderátorka zvelebit byla stěna za krbem. Hlavním cílem bylo zneviditelnění komínu a celkové zútulnění prostoru. Ideálním kandidátem byl tedy kvarcitový obklad ESP005, který je šedé barvy a krásně tak splynul právě s komínem. Instalaci obkladu zvládla Martina sama a to pouze pomocí samolepicích kamenných obkladů, nůžek na plech, metru a tužky.

Nejprve si Martina vyměřila plochu a spočítala pomocí chytré kalkulačky na našem webu kolik balení obkladu potřebuje. Obklad poté začala instalovat a když přišla na konec řady, tak nepotřebné množství obkladu sestřihla nůžkami na plech. Druhou řadu poté začala se zbytkem obkladu a tak předešla vyhozením odřezků a vytvořila nepravidelný design. Když přišlo na zásuvky a vypínač světla, tak stačilo pouze změřit plochu na odřez a vystřihnout ji nůžkami na plech. Celou zeď poté Martina doobložila stejným nepravidelným stylem a bylo hotovo!

Celou reportáž si už teď můžete pustit online ZDE.

 vsechno co mam rada4 vsechno co mam rada3

Ze zákulisí Polopatě natáčení o samolepicích kamenných obkladech

Samolepicí kamenný obklad ALFIstick® jsme představili v další reportáži. Včera byla odvysílána premiéra v pořadu Polopatě a zpětně si reportáž můžete pustit na webu internetového vysílání České televize.

      

V reportáži se divák dozví především jaké existují možnosti pro interiérový obklad, jaké jsou vzory a barvy konkrétně samolepicího kamenného obkladu a také postup jeho instalace. V reportáži je postupně obložena celá obývací stěna a prodiskutovány jsou i nejčastější otázky, například, jestli je při chybě možnost obklad strhnout nebo jestli obklad zvládne i drobné nerovnosti.

Tak se neváhejte koukat! Další videa najdete na našem YouTube kanále.

 

Z natáčení reportáže Všechno, co mám ráda o ALFIstick®

Jak už jste mohli vidět na televizních obrazovkách, v minulých dnech jsme pro vás natočili reportáž o samolepicích kamenných obkladech ALFIstick®. Z fotek na našich sociálních sítích je zřejmé, že se jednalo o pořad Všechno, co mám ráda.

vsechno co mam rada

ALFIstick® měl být nalepen na stěnu v jídelně. Podle interiéru byla nejprve vybrána vhodná barva samolepicího obkladu a poté se začalo lepit. Celou proměnu stěny zvládla moderátorka pořadu sama.

Podívejte se na fotky před a po proměně.